Rekordowa frekwencja. W Gdańsku najwyższa w Osowej, w Gdyni - na Karwinach

Najnowszy artukuł na ten temat

Wybory się skończyły, ale część plakatów wyborczych jeszcze wisi

Trójmiasto pobiło frekwencyjny rekord w niedzielnych wyborach parlamentarnych. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie wynik był znacznie lepszy niż ten odnotowany w skali ogólnopolskiej.zakończona Łącznie głosów: 4554
Krajowa frekwencja wyborcza w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,74 proc. Trójmiasto ten wynik pobiło. W Gdańsku do urn poszło 72,54 proc. uprawnionych, w Gdyni - 72,50 proc., a w Sopocie - 74,32 proc.

Gdańsk będzie świętował frekwencyjny sukcesNajwyższą frekwencję w Gdańsku odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 180 przy ul. Wodnika 57 w Osowej. Tam głos oddało aż 83,81 proc. uprawnionych - 360 głosów oddano na PiS, a 1117 na KO.

Tuż za Osową jest Zaspa, gdzie w komisji nr 129 przy ul.Meissnera 9 frekwencja wyniosła 83,73 proc. Tam także więcej głosów oddano na kandydatów KO niż PiS. Dalsze miejsca w pierwszej piątce pod względem frekwencji zajmują komisje z Kiełpina Górnego, Moreny i Jasienia. Wszędzie frekwencja wyniosła ponad 83 proc.

Najniższy wynik, jeśli chodzi o frekwencję w Gdańsku - 53,37 proc. - odnotowano na Oruni Dolnej w komisji nr 25 przy ul. Ubocze 3. Co ciekawe, tam najwięcej głosów oddano na listę PiS. Niski wynik frekwencyjny - 55,65 proc. - zaliczyła też komisja nr 26, mieszcząca się pod tym samym adresem. Z tą różnicą, że tam przeważali wyborcy KO. Niska frekwencja była też w komisji nr 20 w Rudnikach - 55,53 proc.

Najwyższa i najniższa frekwencja w Gdańsku.
Najwyższa i najniższa frekwencja w Gdańsku. graf. Trojmiasto.pl


Gdańsk brał udział w wyzwaniu pod hasłem "Idziemy na rekord!". Przed wyborami władze miasta zapowiedziały, że jeśli frekwencja w Gdańsku przekroczy 60 proc., mieszkańcy w najbliższy powyborczy weekend będą mogli liczyć na nagrodę.

- Słowa dotrzymujemy. W tę sobotę i niedzielę zapraszam w odwiedziny do Europejskiego Centrum Solidarności na wystawę stałą i Wydział Zabaw oraz do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Wstęp wolny. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze jedna niespodzianka dla mieszkańców. Szczegóły niebawem - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

GdyniaW Gdyni najwyższa frekwencja wyniosła 81,54 proc. i odnotowano ją w komisji nr 56 przy ul. Chwaszczyńskiej 26 w Karwinach. Wyborcy oddali tam 273 głosy na PiS i 1068 na KO.

Frekwencję na poziomie ponad 80 proc. odnotowano też w komisji nr 63 w Karwinach, komisji nr 52 i nr 50 w Dąbrowie oraz komisji nr 47 w Wiczlinie.

Najmniej osób w Gdyni - 52,67 proc. - zagłosowało w komisji nr 92 w Oksywiu przy ul. inż. Śmidowicza 59. 55,81 proc. uzyskała komisja nr 37 z Witomina, a 56,70 proc. komisja nr 21 z Chyloni.

Najwyższa i najniższa frekwencja w Gdyni.
Najwyższa i najniższa frekwencja w Gdyni. graf. Trojmiasto.pl

SopotW Sopocie najwyższą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 8, mieszczącym się w szkole przy ul. Józefa Golca 3. Na 1551 osób uprawnionych do głosowania głosy oddało tam 1246 osób. Najniższa frekwencja w Sopocie była w komisji nr 13 przy al. Niepodległości 751 i wyniosła 67,46 proc.

Opinie (561) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Wniosek taki (66)

  Korpo korki i swieze soczki plus kanapki codziennie z rana co w szklanym biurowcu jako tyradlo robią głosowało na POKO. Dlaczego? Bo mają dobrobyt (w sensie im tak się wydaje) a ludzie inteligentni co chronią swój interes na PiS

  • 198 480

  • nie jątrz konfederacyjny trollu

   • 63 20

  • Raczej pozwalają

   się kopać w swój interes.

   • 27 10

  • Statytyki mowia jasno (30)

   Na PiS głosowało wykształcenie podstawowe i ściana wschodnia, wiec nie kłam.

   • 125 24

   • dobitniej (25)

    na pis głosowała (jak zwykle) patologia i biedota z najgorszych dzielnic.

    • 87 19

    • dobitniej w twoje myslenie (17)

     biedę to ty masz umysłowa ,chodź i mi to powiedz w oczy

     • 10 49

     • z patologią (13)

      nie rozmawiam. Patologię ignoruję. Biedą się brzydzę. Jałmużny 500+ nie pobieram bo urągało by to mojej godności. Z resztą jak mam ci w oczy powiedzieć? Głuchoniemy jesteś?

      • 32 15

      • Patologia się brzydzisz (12)

       A sam jesteś patusem, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy

       • 13 33

       • spokojnie, nie jestem (11)

        zasiłków nie pobieram, nie kradnę owoców czyjejś pracy.

        • 31 10

       • co wy ludzie macie z tymi zasiłkami, w 3/4 Europy są takie programy (9)

        socialne

        • 16 30

       • ha ha ha programy socialne (7)

        ja to nazywam jałmużną dla biedaków i nierobów. Już tak się porobiło w socjalistycznej Europie, że za ciężką pracę się karze wyższymi podatkami, a za pasożytowanie wynagradza się zasiłkami i innymi jałmużnami z kieszeni ciężko pracujących.

        • 27 12

       • prostacka wypowiedź i tyle... (6)

        Nie, to nie jest żadna jałmużna dla biedaków. W większości krajów europejskich istnieją różne formy wsparcia rodzin wychowujących dzieci, np. podatek jest liczony od dochodu dzielonego na wszystkie osoby w rodzinie. Tu zastosowano wsparcie w formie bezpośredniej, m.in. po to aby obywatel nawet z najniższym wykształceniem dobrze zapamiętał jakiej partii zawdzięcza wsparcie. Fakt, nie jest to najlepszy mechanizm, bo obniża wskaźniki zatrudnienia, ale jak najbardziej w nowoczesnych społeczeństwach borykających się z problemami demograficznymi wsparcie dla rodzin, w tej czy innej formie, jest jak najbardziej zasadne.
        A stwierdzenie że 500+ jest "jałmużną dla biedaków i nierobów" słabo świadczy o autorze takiej wypowiedzi, i obraża tych co ciężko harują, aby wychować dzieci. Harują m.in. po to aby miał kto pracować za 20 lat.

        • 12 21

       • Też się przyłączam (2)

        do stwierdzenia, że 500+ jest w bardzo wielu przypadkach "jałmużną dla biedaków i nierobów". Do tego jednym z jej podstawowych celów jest kupowanie sobie głosów. Jakiekolwiek wsparcie dla rodzin powinno być przyznawane w formie ulg i odliczeń podatkowych. Ci którzy nie pracują i nie mają wystarczających środków nie powinni mieć dzieci, bo ich na to nie stać. Proste. Na szczęście czas populizmu i złodziei przy władzy powoli dobiega końca, co już widać np. na Węgrzech. Nawet wynik tych wyborów pokazał, że ta władza niedługo przeminie. Większość Polaków gdzieś tam w tyle głowy rozumie, że kasa dawana jest na krechę i że to się skończy źle. Za kilka lat wasi dzisiejsi bohaterowie będą gnić w więzieniu.

        • 12 9

       • Nie przesadzaj (1)

        " Do tego jednym z jej podstawowych celów jest kupowanie sobie głosów." - TAK
        "Jakiekolwiek wsparcie dla rodzin powinno być przyznawane w formie ulg i odliczeń podatkowych." - Też ZGODA, tak byłoby lepiej.
        "Ci którzy nie pracują i nie mają wystarczających środków nie powinni mieć dzieci, bo ich na to nie stać." - Nie przesadzaj, a kobieta która nie pracuje bo wychowuje 4 dzieci? Zdajesz sobie sprawę ze skali zapaści demograficznej w tym kraju? Poczytaj o Japonii. U nas niedługo będziemy na potęgę ściągać Nepalczyków, Hindusów i Afrykańczyków bo nie będize komu pracować.
        "500+ jest w bardzo wielu przypadkach "jałmużną dla biedaków i nierobów". - Gruba przesada, w dodatku obraźliwa.

        • 2 3

       • Fajnie ze się zgadzamy

        co do części. Kobieta jak ma 4 dzieci to raczej nie ma czasu za bardzo angażować się w działalność zawodowa. Wtedy przynajmniej jeden rodzic powinien moc zapewnić adekwatne środki do życia (korzystając przy tym z ulg podatkowych). Do tego taka rodzina mogła by mieć zapewnione różne rzeczowe benefity typu bony na żywność, darmowy transport, możliwość wrzucania kosztów kredow hipotecznych w koszty podatkowe. Ale podstawa jest to żeby taka rodzina mogła się utrzymać z dochodów któregoś z rodziców. W przeciwnym razie posiadanie tak dużej ilości dzieci jest nieodpowiedzialne. Jak ktoś chce to niech robi to na własne ryzyko, bo ta kasa mogła by iść np. na edukacje która u nas leży. Demografia jest ważna ale bez odpowiedniej edukacji masz Bangladesz. Nie chce nikogo obrażać ale to właśnie rząd traktuje ludzi jak biedaków i rzuca im marne ochłapy, przy okazji rozwalając wszystko i zadłużając Polskę na potęgę. Kiedyś koniunktura się skonczy a my obudzimy się z ręka w nocniku.

        • 4 2

       • Jak ja mam utrzymywać czyjeś dziecko (1)

        I ten ktoś jeszcze nie pracuje, to 3,14erdole taki system. Nie lubie złodziejstwa i tyle.

        • 6 7