stat

Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska

Jarosław Wałęsa został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gdańska.
Jarosław Wałęsa został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gdańska. fot. Agnieszka Potocka / Trojmiasto.pl

Zgodnie z przewidywaniami Jarosław Wałęsa został dziś oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska.Jak oceniasz kandydaturę Jarosława Wałęsy z PO na prezydenta Gdańska?

to dobry kandydat, ma szansę na wygraną 38%
trudno powiedzieć, bo nie znamy jeszcze jego programu 20%
to błędny wybór, są lepsi kandydaci 42%
zakończona Łącznie głosów: 5663
Kilkanaście minut po godz. 12 rada powiatu Miasta Gdańska Platformy Obywatelskiej podjęła decyzję, że jej kandydatem w wyborach na prezydenta miasta będzie deputowany do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa.

Jarosław Wałęsa jest oficjalnie kandydatem nie tylko PO, ale i Nowoczesnej, w ramach zawartej przez te partie Koalicji Obywatelskiej. Oznacza to, że z ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska wycofa się Ewa Lieder, zgłoszona wcześniej przez tę drugą partię.

O tym, że Platforma Obywatelska postawi na Wałęsę mówiło się od dawna. Pierwotnie zarząd PO swojego kandydata miał ogłosić wczesną wiosną. Wówczas jednak szyki pokrzyżował Platformie Paweł Adamowicz. Obecny prezydent nie czekał na poparcie i ogłosił, że będzie ubiegać się o reelekcję jako niezależny kandydat.

Oficjalne ogłoszenie kandydatury Wałęsy musiało poczekać, bo w Platformie trwały rozmowy z Adamowiczem, by ten wycofał się z wyścigu i poparł kandydata partii, z którą był związany od samego jej początku.

Adamowicz postawił jednak na swoim, a Platforma na swoim. W sobotnie południe na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się konwencja PO, na której ogłoszono, że jej oficjalnym kandydatem będzie eurodeputowany, syn Lecha Wałęsy.

Wcześniej swoich kandydatów przedstawiły pozostałe partie. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na Kacpra Płażyńskiego, Nowoczesna wskazała Ewę Lieder, kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej został prof. Andrzej Ceynowa, z kolei twarzą ruchu obywatelskiego Lepszy Gdańsk została Elżbieta Jachlewska.

Opinie (1179) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij